Tři trimestry, 40 týdnů a 280 dní: Jak zvládnout těhotenství bez zbytečných starostí?

Tři trimestry, 40 týdnů a 280 dní: Jak zvládnout těhotenství bez zbytečných starostí?

Láska, kterou zpečetí pozitivní test. Těhotenství. Krok, který zcela změní celý život oběma partnerům. Ve chvíli, kdy se objeví dvě čárky, ženu zaplaví pocity štěstí, ale také obavy. Jedná se o vážné a celoživotní rozhodnutí, které má dopad na osobní život a vyžaduje stabilní finanční zajištění. Jenže hormony pracují již naplno, a právě nastává čtvrtý, pátý nebo šestý týden těhotenství. Kam se vlastně ztratil první měsíc těhotenství? Jak se tedy oněch devět měsíců, tři trimestry, 40 týdnů a 280 dní těhotenství počítají? Web Modrý koník odpovídá nejen na tyto otázky, ale nabízí ženám online encyklopedii těhotenství se všemi tématy, které se k němu váží.

První semestr je výzvou

Těhotenství lékaři rozdělují na tři trimestry, přičemž velmi rizikový je zejména první. Prvních třináct týdnů těhotenství je plných emocionálních zvratů, ale v těle probíhá i enormní hormonální bouře, která nemusí skončit šťastně. Je smutným tajemstvím, že přibližně každé čtvrté až páté těhotenství nepřekoná toto období a končí potratem. Důležité je zůstat v psychické pohodě a díky správným informacím být v klidu, což je možné pomocí specializovaných webových stránek Modrý koník.

Jistota se správnými informacemi

Nemá smysl zastírat, že i další dva trimestry jsou náročné, ale po překonání prvního se může žena více soustředit na sebe. Navíc se jí uleví sdělením svého těhotenství okolí a může si začít užívat druhý trimestr. Na webových stránkách si může kdykoli rozkliknout daný týden těhotenství a ponořit se do tajů vývoje plodu. Nechybí veškeré poznatky o velikosti, vývoji orgánů či vzhledu. Součástí popisu daného týdne je též oddíl věnující se zdravotním obtížím, které se týkají ženy. Jistě pomohou rady a tipy, jak je překonat.

jak zvladnout tehotenstvi

Snímky, grafy a poradny

Na závěr souhrnu daného týdne se nacházejí údaje k jednotlivým vyšetřením, která musí žena podstoupit. Výsledky následně může kontrolovat s grafy či poznatky z článků na Modrém koníkovi nebo konzultovat s ostatními uživatelkami v rámci diskuzních fór. A co když se na některou otázku nenalezne odpověď? V ten okamžik se může žena obrátit do některé z online poraden, které vedou lékaři a další specialisté. Dotaz se může nadto odeslat zcela anonymně.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit