Super jednoduchý recept na humus od Jamieho Olivera

Humus
Super jednoduchý recept na humus od Jamieho Olivera

Humus je dalším důkazem toho, že věci, které chutnají nejlépe, jsou jednoduché. Recept, který jsme pro vás vyzkoušeli pochází z dílny Jamieho Oliver. Skládá se pouze z 6 ingrediencí a nevyžaduje vaření. Zkuste si tuto lahůdku připravit sami doma!

Humus je dip, jehož základem je cizrna a pro svou jednoduchost, vysokou výživnost a příjemnou chuť přesahuje svůj domov na Středním východě a je rozšířený po celém světě. Pro chuť humusu neplatí jasná pravidla. Co domácnost, to jiná chuť. Humus může obsahovat kmín, koriandr, papriku, sušená rajčata nebo zkaramelizovanou cibulku. Jak zvládnete základní recept, dochuťte si jej čímkoliv.

Recept pro 6-8 osob

2 x 400 gramů plechovky cizrny (odstraňte tekutinu a pár cizrnek ponechte na ozdobu)

4 lžičky tahini

2 stroužky česneku (vylisovat)

1 lžička drcené mořské soli

6 lžic kvalitního extra panenského olivového oleje

3 ½ lžíce čerstvě vymačkané citronové šťávy

Paprika, koriandr, petržel

Postup

Z plechovky cizrny slejte tekutinu, cizrnu vypláchněte ve studené vodě a vložte ji do kuchyňského robotu. Přidejte tahini, česnek, sůl, citronovou šťávu a sedm lžic tekutiny z plechovky. Zapněte robot a opatrně přidávejte po trochách olej. Když je směs pěkné spojená a hladká, předělejte ji do misky. Ozdobte celými cizrnami a lehce pokapejte olejem, pak můžete přidat podle své chuti papriku, nasekaný koriandr nebo petrželkové listy.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit