Pečujte o svou psychiku a nebojte se požádat o pomoc odborníka

psychika
Pečujte o svou psychiku a nebojte se požádat o pomoc odborníka

Trápí vás úzkosti, nespavost, zažíváte panické ataky či na sobě pozorujete známky deprese? Vaše psychické zdraví je stejně důležité jako to fyzické. Věnujte mu proto také péči a navštěvujte ordinace doktorů, kteří vám dokážou pomoci.

Kdy se svěřit do rukou odborníků?

Vyvolávají ve vás nějaké situace či předměty iracionální pocit napětí a strachu a začíná to mít negativní dopad na váš každodenní život? Nebo snad prožíváte právě náročnější období a nemůžete se v klidu vyspat a normálně fungovat? Psychiatrie Brno vám dokáže pomoci se stavy úzkosti, panickými atakami i depresí.

Jak probíhá léčba úzkostí?

Zajímá vás, jak vypadá například léčba úzkostí? Začíná se tím, že se odbourají fyzické projevy. S pomocí dechových a svalových cvičení se tak po určité době naučíte účinně zbavit dušnosti, třesu a dalších nepříjemných projevů. Jakmile se naučíte odbourávat fyzické projevy, vrhnete se na péči o svou psychickou stránku. K tomu se nejčastěji využívá kognitivně-behaviorální terapie.

pecujte o svoji psychiku 1

Nebojte se udělat první krok

Řada lidí má obavy udělat první krok a objednat se na vstupní a diagnostickou konzultaci. Samozřejmě je pochopitelné, že vás mohou zužovat obavy z neznámého. Pod vedením zkušeného terapeuta se ale opravdu není čeho obávat. Nejprve se pokusíte co nejpřesněji specifikovat své problémy a vyjmenovat jejich spouštěče, následně se již s terapeutem pustíte do práce. V případě, že vám terapeut nebude z jakéhokoliv důvodu vyhovovat, nebojte se vyzkoušet jiného. Při terapii je totiž ohromně důležité, aby vám odborník vyhovoval i po lidské stránce a bylo vám v jeho společnosti dobře.

Pečujte o svou psychiku a věnujte ji stejný čas jako péči o své fyzické zdraví. Docházení na terapie totiž rozhodně není známkou slabosti, ale spíše naopak. Ukazuje, že jste odhodlaní na sobě pracovat.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit