Proč se vyplatí kvalitní jídelní stůl z masivu?

stůl
Proč se vyplatí kvalitní jídelní stůl z masivu?

Kuchyně je velmi často považována za srdce každé domácnosti, takže byste se v ní měli cítit pohodlně a příjemně. Posezení u velkého jídelního stolu z masivu má totiž své kouzlo. Kromě toho však jídelní stůl můžete bez problémů využít k práci, psaní úkolů nebo hraní společenských her.


Chcete-li, aby vaše kuchyně byla skutečným středobodem domácnosti, pak by v ní neměl chybět kvalitní jídelní stůl z masivu. Pojďme si nyní představit jeho výhody.

Odolný základní materiál

Masivní jídelní stůl vyniká nad nábytkem z ostatních materiálů především svou výbornou odolností. Kombinace vysoké pevnosti, houževnatosti a velké tvrdosti propůjčuje kvalitnímu stolu z masivu dlouhou životnost, a to i při náročnějším používání.

Pokud by se vám však přeci jenom podařilo kvalitní masiv lehce poškodit, nemusíte si lámat hlavu s jeho opravou. Vrchní desku lze totiž v případě vytvoření rýhy nebo díry znovu přebrousit, následně nalakovat a za pár dní nikdo nepozná, že byl stůl z masivu poškozen. Oprava vás sice bude něco stát, nicméně je určitě výhodnější než koupě zbrusu nového stolu.

Stůl přesně podle vašich představ

Možná si budete říkat, že všechny stoly z masivu budou vypadat stejně, a proto nebudou ladit například s domácností v jednoduchém rustikálním stylu. Jste však na omylu, protože dubové jídelní stoly dokáží skloubit různé designy, které jsou mnohdy obohaceny o další materiály.

Velmi oblíbená je varianta stolu z masivu a skleněné desky nebo kovových nohou. Další obrovskou výhodou dřeva je jeho relativně snadná opracovatelnost, takže si můžete nechat vyrobit nábytek přesně podle vašich představ.

Libovolné rozměry jídelního stolu

Se snadným opracováním masivního dřeva souvisí i možnost zakoupení kvalitního stolu v prakticky jakémkoliv rozměru a tvaru. V posledních letech se stal oblíbený industriální jídelní stůl ve tvaru oválu, který se perfektně hodí pro velké místnosti.

proc se vyplati kvalitni jidelni stul 1

K takovému stolu si pohodlně sedne až 8 osob, a přitom si nikdo z nich nebude připadat odstrčený od plynoucí konverzace. Moderní trendem jsou pak skládací stoly z masivu. Ty jsou konstruovány pro 4 osoby, nicméně jednoduchým rozložením z nich během několika vteřin uděláte jídelní stůl pro až 8 strávníků.

Kde koupit jídelní stůl z masivu?

Masivní dřevo představuje na výrobu jídelního stolu nejlepší materiál. Kov nebo plast se mu nemohou rovnat v údržbě, vzhledu, a dokonce ani v odolnosti. Dřevěnou desku je sice možné poškodit, ale díky snadné opravě je životnost masivního nábytku prakticky neomezená.

Dřevo je navíc obnovitelným materiálem nezatěžujícím životní prostředí. Jídelní stůl s kovovýma nohama byste však měli kupovat pouze u renomovaného českého prodejce. Samozřejmostí je použití kvalitních materiálů, pečlivé řemeslné zpracování a vyladění nábytku přesně podle vašich představ a přání.

Pokud byste si nevybrali z nabídky jídelních stolů z masivu, nechte si jej vyrobit na zakázku např. u Majstrstych.cz. Pořízení kvalitního stolu je sice o něco dražší, nicméně tato investice se rozhodně vyplatí.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit