Mámy chtějí hlavně bezpečná schodiště

schodiště
Mámy chtějí hlavně bezpečná schodiště

Každá maminka, která bydlí ve vícepodlažním domě nebo bytě, si chce být jista, že schodiště, které jednotlivá patra propojuje, je nejen krásné, ale hlavně bezpečné. Uhlídat děti, aby po něm neběhaly sem a tam, je nadlidský úkol. Proto maminky dbají při výběru nového schodiště také na instalaci bezpečnostních prvků, například dětské branky, posvícení jednotlivých stupňů a bezpečného zábradlí.

Někdy se mohou děti bát, pokud je mezi jednotlivými stupni schodiště volný prostor a děti vidí do prázdného prostoru pod nimi. Proto se doporučuje vybrat schodiště s podstupni, přes něž dolů není vůbec vidět. A možná si děti vyžádají také malou místnost pod schody, přístěnek, v jakém bydlel třeba Harry Potter ve známých a dětmi milovaných filmech.

Zábradlí je důležité

Nejen pro děti, ale i pro hůře se pohybující osoby a seniory je důležitá při chůzi nahoru i dolů možnost se opřít o pevné zábradlí. Zejména malé děti by mohly zábradlím propadnout, takže bezpečnostním prvkem může být i jeho výplň z tvrzeného dvojitého skla s bezpečnostní fólií mezi jednotlivými tabulemi. Pokud sklo nechcete, dá se zábradlí vyřešit i tyčkami hustě vedle sebe. Ty mohou být ze dřeva různého tvaru, ale také z kovu. Zejména senioři jsou zvyklí držet se zábradlí na jedné straně, takže potřebují zábradlí po obou stranách. Na stěně je proto vhodné zábradlí nahradit aspoň designově ladícím madlem.

Dětská branka může zábradlí chránit jak na horním, tak na dolním konci schodiště. Dvířka vypadají stejně jako zbytek zábradlí a horní galerie, tedy ze dřeva, skla, kovu… Vždy je ale nezbytné, aby byla dětská branka pevná a je možné je zabezpečit proti nechtěnému otevření, například zástrčkou. Dalším bezpečnostním prvkem může být LED podsvícení jednotlivých stupňů schodiště, které pomůže bezpečně dojít do cíle i ve chvíli, kdy v místnosti zhasne světlo. Navíc vypadá velmi efektně i jako světelný efekt v interiéru a vzhled schodiště může povýšit o úroveň výše.

Inspirace nejen pro rodiny

Ať už řešíte u schodiště jakýkoli bezpečnostní problém, můžete se inspirovat u odborníků. Na webu firmy Truhlářství Horák najdete ukázky realizovaných schodišť různých tvarů a s různou formou zabezpečení. Kromě mnoha barevných fotografií a popisů v sekci Reference na jejich webu najdete také reakce zákazníků na spolupráci se zaměstnanci společnosti.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit