Kachlová kamna pro útulný interiér

kachlová kamna
Kachlová kamna pro útulný interiér

Kachlová kamna patřila v minulých dobách k tradiční výbavě selských stavení i šlechtických sídel. Často byla nejen hlavním zdrojem tepla, ale i výraznou dominantou a dekoračním prvkem mnoha interiérů.

I dnes jsou kachlová kamna velice oblíbená jak pro svůj vzhled, tak pro úsporné, ale účinné topení.

Význam a výhody

Kachlová kamna dodávají každému interiéru na originalitě, jelikož působí neobyčejným dojmem. Jejich krásný vzhled umocňují originálně zdobené a různobarevné kachle. Praktická jsou především kachlová kamna s troubou, kde můžete připravit ty nejlepší buchty. Velkou výhodou kachlových kamen je vysoká účinnost topení a dlouhá setrvačnost. Ta je dána sálavým teplem, které je delší než u klasických kamen. Díky kachlům mají kamna sice pomalejší nástup tepla, zato hřejí i dlouho po vyhasnutí ohně. Keramické kachle totiž do sebe akumulují velké množství tepla, která udrží a sálají mnohdy i celou noc.

Výroba kachlových kamen

Výroby kachlových kamen se ujala firma Jiří Vilímek a to již v roce 1990. Práce firmy spočívá v kombinaci tradičních kamnářských technik s moderním zpracováním hlíny a nanášení glazur na kachle. Výrobky firmy Vilímek najdete na mnoha krásných místech po celé České republice. Empírovaná kachlová kamna jsou například v několika lázeňských domech a rokoková kamna či repliky historických kamen můžete spatřit v mnoha hradech a zámcích. Kromě replik historických kamen staví firma i moderní krbová kamna a krby na míru podle daného prosttředí a požadavků zákazníků. Velké zkušenosti opravňují firmu k poskytnutí cenných rad a doporučení, jaká kamna jsou pro daný interiér ideální.

kachlová kamna modrá

Materiál a výrobní postup

Pro kvalitu kachlů a kamen samotných je důležitá hlavně hlína. Firma Vilímek používá hlínu nejvyšší kvality, která je zárukou dlouhodobé barevnosti střepu. To umožňuje používat i transparentní glazury a dosažení výrazných barev, které jsou určeny nejen do reprezentativního prosředí lázní či zámků, ale i do ostatních interiérů. Do moderních prostor jsou naopak vhodné krycí a umělecké glazury. Vyšší investice do kachlových kamen se vám vrátí v podobě krásného dekorativního prvku ve vašem domě nebo rekreační chalupě a především v účinném a efektivním vytápění velkého prostoru.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit