Jaký materiál povlečení vybrat, aby se vám sladce spalo

povlečení
Jaký materiál povlečení vybrat, aby se vám sladce spalo

Při výběru ložního prádla hraje roli spousta faktorů. Chcete spíše praktický materiál, který není třeba žehlit? Nebo si potrpíte na luxusní látky a rádi si dopřáváte to nejlepší? Nezdá se to, ale volba materiálu povlečení toho o vás spoustu řekne!

Naši prarodiče a rodiče se v dobách nedávno minulých museli spokojit s bavlněným povlečením. Nic jiného prostě na trhu nebylo a hospodyňky si často dávaly rady, jak ušít povlečení doma. Dnes si můžeme vybrat z nepřeberného množství barev, vzorů i materiálů. A o těch dnes bude řeč.

Před nákupem si zodpovězte na několik otázek, které vám napoví jaký materiál povlečení zvolit. Budete ho používat by, nebo vaše děti? Hledáte povlečení spíše na léto, nebo na zimu? Máte problematickou pokožku (přírodní vs. umělá vlákna)? Bude se vám chtít povlečení žehlit? A chcete výrobek ze zahraničí, nebo české povlečení?

Bavlněné povlečení je stále nejžádanější

Díky své měkkosti, prodyšnosti, savosti a snadné údržbě je bavlna zkrátka nestárnoucí klasika, které stále dává přednost většina lidí. Jelikož je dobře barvitelné, vyrábí se bavlněné povlečení v mnoha barevných designech, které můžete snadno sladit s vaším interiérem. Výhodou je i cenová dostupnost, naopak nepotěší nutnost ho žehlit.

Krepové povlečení není pro každého

Kvalitní krepové povlečení je také vyrobeno ze 100% bavlny, ale je charakteristické speciální úpravou, tzv. zvrásněním, kdy se střídají zvlněné pruhy s rovnými. Výhodou tohoto materiálu je, že se nemusí žehlit, je měkké, pružné, savé a prodyšné. Nemusí však vyhovovat každému - někomu je krep na dotek velmi příjemný, zatímco jiní lidé ho nesnesou.

Satén jako známka luxusu

Saténové povlečení se vyrábí z bavlněného saténu o různých gramážích. Tento luxusní materiál je velmi měkký a příjemný na dotyk, ale zároveň velmi odolný. Za tyto vlastnosti si připlatíte, avšak odpadne vám práce s žehlením. V obchodech najdeme také levné “saténové” povlečení, které je však vyrobeno z polyesteru. Ten se narozdíl od saténu trhá, žmolkuje a studí na kůži.

Na podzim a v zimě vás zahřeje flanel

Mrazivé dny přímo vybízí k tomu zachumlat se do pelechu a číst si. Pro tento účel ne nenahraditelný flanel. Vyrábí se z hustě tkané bavlny z vyšší gramáží. Díky metodě česání je flanelové povlečení také velmi měkké a příjemné na dotyk..

Lněné povlečení je ideální pro alergiky

Len je čistě přírodní antibakteriální materiál. Snadno odolává plísním a díky své struktuře nepřitahuje prach. Je navíc hezky vzdušný a skvěle odvádí vlhkost. Tyto vlastnosti z něj dělají ideální volbu pro alergiky.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit