Přechodové lišty pro vaše bezpečí

přechodové lišty
Přechodové lišty pro vaše bezpečí

Přechodové lišty se uplatňují při zakrývání spojů mezi podlahovými krytinami různých druhů. Především jsou potřebné při spojování koberců, PVC lin a dalších podobných materiálů.

Jejich účelem je překrýt spoje, zabezpečit okraje podlahových krytin před zvedáním a zajistit pohodlný a bezpečný pohyb v interiéru.
Přechodové lišty se používají ve větších prostorách, jako jsou kanceláře, obchody apd., kde nelze velkou plochu pokrýt pouze jedním kusem podlahové krytiny. Svůj význam mají ovšem i v domácnostech, kde udělají stejnou službu. Z hlediska bezpečnosti, zvláště v dětských pokojích, jsou nejvhodnější přechodové lišty samolepící, u kterých nehrozí riziko poškrábání o hlavičky šroubků.

Druhy přechodových lišt

Firma PROFIL Team nabízí široký sortiment výrobků tohoto druhu, který odebírá od renomovaných evropských výrobců. V kategorii přechodových lišt a přechodových profilů je pestrá škála druhů, materiálů a barevných odstínů.

Nejpoužívanější jsou především hliníkové přechodové lišty a profily. Barevná stálost, kvalita a dlouhá životnost je dána eloxovaným, tedy kovovým povrchem. Přechodové profily jsou potažené (kašírované) laminátovou fólií s imitací dřevěných povrchů. To umožňuje vybírat mezi nejrůznějšími typy lišt a profilů v souladu s danou podlahovou krytinou. Imitace dřeva je z estetického pohledu ideálním řešením pro dřevěné nebo plovoucí podlahy.

Spojovací a přechodové profily

Používají se především při pokládání koberců. Například spojovací kobercový profil 20 mm je určen pro spojení dvou ploch koberců o tloušťce do 7 mm. K podlaze jej lze buď přišroubovat nebo přilepit díky samolepící vrstvě. Spodní část profilu je vybavena zpětnými zoubky, které zabraňují vyklouznutí koberce z profilu. Koberec se jednoduše do tohoto prostoru vsune a nemusíte se obávat žádného posunutí či nadzvednutí okraje koberce.

Dalším typem je hliníkový profil šroubovací nebo samolepící, který je určen pro přechody podlah v rovině nebo s maximálním převýšením 1-2 mm. V eloxovaném provedení má jemné protiskluzové drážky a u varianty s fólií je jejich povrch hladký. Téměř všechny přechodové lišty mají obloukový tvar, který je zárukou bezpečné chůze bez rizika zakopnutí.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit