Ledecký se představí v muzikále IAGO jako zloduch, sympaťák i úspěšný skladatel

Muzikál IAGO
Ledecký se představí v muzikále IAGO jako zloduch, sympaťák i úspěšný skladatel

Když se zpěvák Janek Ledecký do něčeho pustí, vždycky to stojí za to. Nejinak to bude u nového projektu, který se začal rodit v Divadle Hybernia v Praze. Muzikál IAGO vypráví příběh Shakespearova díla Othella z pohledu ambiciózního pobočníka Othella IAGA, který se neštítí ničeho pro dosažení vlastního úspěchu.

Máme se na co těšit! Celý tvůrčí tým muzikálu IAGO čítá asi třicet lidí, včetně uznávané módní návrhářky Beaty Rajské a kostýmního výtvarníka Romana Šolce. Režie se ujal Robert Johanson – uznávaný choreograf a režisér. Na place se bude alternovat padesát herců a tanečníků. Hlavní roli IAGA si zahraje právě Ledecký. Střídat se bude se zpěvákem a hercem Petrem Vondráčkem. „ IAGO je zištný, vypočítavý křivák s velkou schopností manipulovat s lidmi. Nestydí se bez jakýchkoliv skrupulí ničit svému okolí život, a přitom klidně usínat. Proto jsem rád, že si své postavy nepouštím úplně k tělu. Prakticky vůbec, což je správné, protože člověku by z toho taky mohlo přeskočit. Odpoutám se pár minut po výkonu a je ze mě zase ten standardní Petr Vondráček,“ řekl Petr, který bude mít poprvé čest hrát ve hře nejznámějšího anglického dramatika.

Ženskou klíčovou postavu Desdemonu, Othellovu manželku, ztvární mladá talentovaná zpěvačka Anna Julie Slováčková. „Myslím, že jsme si s Desdemonou v různých věcech podobné, ale já mám asi, na rozdíl o ní, větší hrdost. Chlap by mi jednou zkřivil vlásek a už bych se s ním nikdy neviděla, láska neláska,“ připojila.

Cassio Peroutka 1

Mimo ně se potkáte s Davidem Gránským a Milanem Peroutkou jako šarmantním a sexy Michaelem Cassio, který je zástupcem Othella a další důležitá role muzikálového příběhu. Na jevišti budeme mít možnost také vidět Lukáše Adamce, Lucii Černíkovou, Dashu, Michala Novotného, Bořka Slezáčka, Martina Poštu, Markétu Poulíčkovou a mnoho další muzikálových hvězd.

Autorem muzikálové hudby a libreta je zkušený Janek Ledecký, který má za sebou úspěchy z muzikálu Hamlet, Galileo či Vánoční zázrak. Ledeckého Hamlet se hraje dokonce až v Korei nebo Japonsku. Můžeme se těšit, jak dopadne další zpracování Shakespearovy klasiky v jeho pojetí. Muzikál IAGO se ponese v rockovém duchu, doprovázen arabskou melodikou a současným jazykem. Čeká vás největší láska, zrada a hlavně zábava.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit